Přejít na obsah

Dovedné ruce

Dřevěné záložky do knížek

vloženo 15. listopad 2021

Ve ŠD Jankov se tentokrát pracovalo na výrobě originálních dřevěných záložek do knih. Záložky děti vyráběly při kroužku Dovedných rukou pomocí barevných dřívek, ze kterých si mohly udělat různá zvířátka. Připravily si tak kočku, soba, příšerku a motýla. Zvířátka se zhotovovala z filcu, chlupatých drátků, barevných kuliček a dalších pomůcek, které si děti nejprve vybraly, podle potřeby upravily a poté poskládaly a nalepily na dřívko.

Myslím si, že i tento výrobek děti bavil, dokonce si každý vyrobil 4 záložky.       Lukáš Filip

Výroba zvířátek

vloženo 8. listopad 2021

Na začátku listopadu byla tématem kroužku Dovedných rukou výroba zvířátek. V těchto hodinách si děti vyráběly zvířátka z kaštanů a ze šišek.

Jako první děti zhotovily zvířátka z kaštanů. Některé kaštany si nasbíraly samy, některé dostaly společně s dalšími pomůckami. Z předlohových obrázků vyhrála veverka, kterou si vybralo nejvíce dětí. K tvorbě potřebovaly chlupatý drátek, nalepovací oči a pírko jako ocásek. Kaštany spojovaly špejlemi a zbytek ozdob si s pomocí vychovatele nalepily tavnou pistolí.

Z borových šišek si pak mohly vyrobit sovu. Tato dekorace měla u dětí úspěch, jelikož není těžká a vypadá hezky. K výrobě sov děti potřebovaly borovou šišku, vatu, nalepovací oči a kousek látky, ze které se vystřihla křídla a zobák. Děti si mezery v šiškách vycpaly vatou a poté už jen stačilo nalepit oči, zobák, křídla. A sova byla hotová.     Lukáš Filip

Kroužek dovedných rukou - práce s hedvábným papírem

vloženo 25. říjen 2021

Každé pondělí probíhá v jankovské školní družině kroužek dovedných rukou. Děti v něm tvoří a malují. V kroužku jsou žáci z první až páté třídy, proto jsou aktivity upravené tak, aby je všichni zvládali. V měsíci říjnu probíhalo tvoření z hedvábného papíru. Nejprve děti dělaly obrázek z barevných kuliček, které poté lepily na papír. Na papíře měly předem vybraný předtištěný obrázek, například ježka, květinu, páva či želvu. Druhým úkolem byla výroba motýlů z hedvábného papíru. Děti nastříhaly a poskládaly papír, který pak upevnily drátkem tak, aby jim vznikl motýl. Výrobky se všem moc podařily.    Lukáš Filip

 

Kroužek deskových her - Pexesiáda

vloženo 25. říjen 2021

Od října byl ve školní družině v Jankově zahájen kroužek deskových her. Děti zde mají možnost poznat nové hry a naučit se je. První hrou bylo pexeso. Turnaje v „Pexesiádě“ se zúčastnilo 16 dětí. Nejlépe se vedlo Adamu Němečkovi ze 3. třídy, který získal celkem 14 bodů. Na druhém místě skončila Lucie Tylová z 1. třídy a třetí místo obsadil Lukáš Fousek ze 3. třídy. Tito tři nejlepší hráči dostali medaili a diplom. Všichni účastníci turnaje získali také věcnou cenu.     Lukáš Filip

 

Podzimní dekorace

vloženo 25. říjen 2021

V průběhu října probíhala ve školní družině při kroužku Dovedných rukou výroba podzimních dekorací. Při těchto schůzkách si děti mohly vytvořit společný podzimní věnec z přírodnin a vyzdobené dřevěné kolečko.

Podzimní věnec se vyráběl z většího pleteného věnce, který si nejdřív děti obalily přírodní látkou (pytlovinou), aby neprosvítal, a poté na něj začaly lepit dekorace. Těmi byly například kaštany, borové šišky a břečťan. Po nalepení se věnec ještě dozdobil mašličkami z lýka.

Dalším říjnovým výrobkem byla ozdobená dřevěná kolečka. Děti dostaly kolečko, které zdobily podle své fantazie. Někdo si na kolečko nalepil kousek levandule s větvičkou z chvojí, někdo nalepil kaštany a břečťan. Jiní si kolečko vyzdobili šípky a šiškami. Téměř každé dítě si na svůj výrobek ještě připevnilo mašli a napsalo na něj nápis nebo věnování.

Myslím si, že se podzimní dekorace vydařily a že se při jejich výrobě děti dobře bavily.     Lukáš Filip

Výroba razítek

vloženo 26. březen 2019

Masky na Halloween

vloženo 1. listopad 2018

V\ráběli jsme si masky na Halloweenskou diskotéku, která nás ve družině čeká.

Halloweenské svícínky

vloženo 26. říjen 2018

Krmítka pro ptáčky

vloženo 2. březen 2018

Lední medvídci

vloženo 23. únor 2018

Valentýnské stromečky a srdíčka

vloženo 12. únor 2018

Záložky do knihy

vloženo 26. leden 2018

Sněhuláci

vloženo 12. leden 2018

Lapače snů

vloženo 5. leden 2018

Vlaštovičky

vloženo 3. listopad 2017

Pavouk v síti

vloženo 20. říjen 2017

Výroba ježků

vloženo 13. říjen 2017

Motýli

vloženo 17. květen 2017

Kraslice

vloženo 12. duben 2017

Narcisky z papíru

vloženo 13. březen 2017
« Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace