Přejít na obsah

Šustův běh

Šustův běh

vloženo 15. září 2020

Výsledková listina 7. ročníku V galerii si prohlédněte fotografie tří různých fotografů.

V sobotu 19. září se v Jankově konal již 7. ročník tradičního Šustova běhu. Letošní ročník se opět konal na nově vybudovaném okruhu, který měří 4 600 metrů. Nejdříve byl odstartován tzv. dětský běh, kterého se zúčastnilo 12 nadšených sportovců do 6 let. Za velkého povzbuzování rodičů si doběhli pro čokoládovou medaili s kapříkem.  celý článek »

Šestý ročník Šustova běhu

vloženo 21. září 2019

Podívejte se na spoustu fotografií do galerie nejen ze závodu, ale i zázemí kolem běhu a na vypouštění kachen na rybník ze záchrané stanice ve Vlašimi.

Výsledková listina 

V sobotu 21. září se v Jankově konal již 6. ročník tradičního Šustova běhu. Josef Šusta, jankovský rodák, byl významný český rybníkář, který působil jako vrchní správce třeboňského panství a zasloužil se o významný pokrok v chovu sladkovodních ryb. Na jeho počest jsme do loga našeho sportovního pohnutí vybrali veselého kapra, který běží kolem jankovských rybníků. celý článek »

Pátý ročník Šustova běhu

vloženo 2. říjen 2018

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

V sobotu 22. září jsme si opět připomněli významného jankovského rodáka. Josef Šusta byl významný český rybníkář, který působil jako vrchní správce třeboňského panství knížete Jana Adolfa II. ze Schwarzenbergu. Byl otcem historika Josefa Šusty, profesora všeobecných dějin na Karlově univerzitě.

Již pátý ročník běhu se konal na nově vybudované trase kolem jankovských rybníků. Předstartovní atmosféru zpříjemnila svými skladbami hudební skupina Sakramejdlo. Na startovní čáru se v deset hodin dopoledne postavilo rekordních 136 účastníků, kteří byli rozděleni do čtyřech kategorií: dívky, chlapci, ženy a muži.  celý článek »

Čtvrtý ročník Šustova běhu

vloženo 17. červenec 2017

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Okolo jankovských rybníků na památku rybníkáře Šusty

Pětikilometrovou běžeckou trasu, která vede od jankovské školy okolo rybníků Roháče, Hradu a Tobolky, běželo v sobotu 23. září 122 běžců. Zájem amatérských sportovců zůstal i ve čtvrtém ročníku stabilní. Šustův běh se koná na památku jankovského rodáka a významného českého rybníkáře Josefa Šusty. Ten žil v letech 1835–1914, proslavil se jako hospodář na třeboňském panství rodu Schwarzenbergů a jeho odborné práce patří dodnes na celém světě mezi základní literaturu v chovu sladkovodních ryb. celý článek »

Třetí ročník Šustova běhu

vloženo 4. duben 2016

Třetí ročník Šustova běhu se uskutečnil v sobotu 17.září 2016 od 15:00 hod.

Výsledková listina ZDE

Druhý ročník Šustova běhu

vloženo 12. září 2015

 V sobotu 12. září 2015 v odpoledních hodinách se náměstí v Jankově zaplnilo příznivci sportu, aby poměřili své síly v druhém ročníku závodu v běhu na 5 km. Tento závod je pořádán jako vzpomínka na jankovského rodáka Josefa Šustu, významného českého rybníkáře. 

Běžci se registrovali už od 13. hodiny. Aby pro ně čekání na startovní výstřel nebylo příliš dlouhé, mohli navštívit doprovodný program, který pro ně byl přichystán. V budově zdejší školy byla otevřena kavárna, jinde probíhala výstava včelařů. Kapři, které do závodu věnovala společnost Líšno, a.s., plavali v kašně na náměstí. Zde bylo také na  celý článek »

První ročník Šustova běhu

vloženo 31. květen 2014

První ročník Šustova běhu se uskutečnil 31. 5. 2014 v rámci  Oslav 311 let školství v Jankově + 90 let položení základního kamene měšťanské školy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace