Přejít na obsah

Školní rok 2020-2021

Drakiáda školní družiny

vloženo 12. říjen 2020

HOLA HOLA DĚVČÁTKA

HOLA HOLA KLUCI

PODZIM KLEPE NA VRÁTKA

PŘILÉTAJÍ DRACI

Máme tady podzim a s ním spojenou soutěž s nejlépe létajícím drakem. Pokaždé věříme, že nebude pršet, že alespoň trochu zafouká, ale počasí se poručit nedá. Takže 24.9. jsme si vyrazili na zdejší fotbalové hřiště se svými draky, vše vypadalo slibně i větřík pofukoval. Draci už byli ve vzduchu, ale po chvíli se nebe zatáhlo, zahřměly hromy a bylo to tady. Čtvrthodinový slejvák jsme přežili pod střechou. Vody teklo všude kolem, ale to nás nikterak neodradilo. Své draky jsme opět vypustili na nebe a odpoledne si užili. Za své umění pouštění draků jsme všichni obdrželi diplom a sladkosti. Děkujeme dívkám dnes už z druhého stupně, Adélce Zdvihalové a Zuzce Švestkové, které přišly pomoci hlavně těm nejmenším. I ony si ještě pamatují na chvíle, kdy byly v jejich kůži. 

Exkurze 1. stupně po stezkách okolo Jankova

vloženo 12. říjen 2020

Dne 1.10. vyrazil 1. stupeň naší školy na exkurzi po stezkách okolo Jankova. Každá třída se vydala jiným směrem.

První třída si vybrala trasu Šustova běhu. Během cesty hledali předměty se stejným počátečním písmenem, stavěli domečky pro skřítky, trefovali se šiškami do stromu a hráli nejoblíbenější hru „Na škodiče.“ celý článek »

Jak jsme si zopakovali mozek

vloženo 12. říjen 2020

Několik hodin přírodopisu jsme vyráběli maketu mozku, která nám měla posloužit k zopakování učiva o tomto lidském orgánu. Na její výrobu jsme použili škrobovou vodu a toaletní papír, který jsme namokřili, nalepili ho na nafouknutý balónek a nechali uschnout. V dalších hodinách jsme mozek vybarvili a popsali. Byla to velice zábavná činnost, nejvíce jsme se však pobavili, když jsme si naše mozky sami nasadili na hlavu.

Nikola Švestková a Eliška Karasová, 9. třída

Výstava jablek

vloženo 12. říjen 2020

První hodinu pracovních činností nám paní učitelka Chmůrová oznámila, že si uspořádáme výstavu jablek. 22. září jsme si vyráběli jmenovky, na kterých bylo napsáno, kdo jablko vystavuje, o jakou odrůdu jablka se jedná a odkud pochází. Za týden jsme si pak přinesli vzorky jablek z vlastních zahrádek, jedno jsme naleštili, druhé rozkrájeli. Oboje jsme společně se jmenovkami vystavili na připravené lavice. Každý ochutnal jablko svého spolužáka a hlasovacími lístky pak rozhodl, čí jablko bylo nejchutnější. První místo získalo jablko odrůdy Merkur vystavovatelky Elišky Němečkové. O druhé a třetí místo se rozdělili Tereza Wittnerová a Christos Kleanthous.

Jablíčkové téma jsme zakončili tento týden, kdy jsme si ve škole z tohoto ovoce připravili nejrůznější sladké dobroty.   Adélka Zdvihalová, 6. třída

Dopravní výchova žáků 4. a 5. třídy

vloženo 12. říjen 2020

V pondělí 5.10. se žáci 4. a 5. třídy z Jankova vypravili na benešovské dopravní hřiště. Po osmé hodině ranní nasedli do objednaného autobusu a těšili se na procvičení svých cyklistických dovedností. Na místě nás přivítal městský policista, který děti provázel celé dopoledne.

V první části se žáci seznámili s teorií, kde si zopakovali dopravní značky a předpisy, které je nutné dodržovat v silničním provozu. Následovala praktická část, tu si všichni velmi užili. Nejprve bylo třeba seřídit sedla na vypůjčených kolech, nasadit si helmy. A mohlo se vyrazit. Děti si na hřišti vyzkoušely průjezd kruhovým objezdem a různými druhy křižovatek, zastavení na červenou či před železničním přejezdem. Na hřišti bylo velice důležité udržet pozornost a dokázat sledovat všechny dopravní značky, aby nedošlo ke kolizi. Někteří žáci také na chvíli odložili kola a vyzkoušeli si roli chodců. Jen výjimečně některé děti přemohla touha porušit nějaký dopravní předpis a projet křižovatkou na červenou nebo nezastavit na „stopce“. Žádná nehoda se však nestala. Trénink jízdy na kole v simulovaném silničním provozu byl pro všechny přínosný. I přes lehký déšť, který nás zastihl, se všichni velmi snažili a nenechali se nepřízní počasí odradit.   Lucie Šulcová

Otevření nových prostor Základní školy Jankov

vloženo 1. září 2020

Naše škola tentokrát zůstala otevřená pro veřejnost i poté, co jí po krátkém přivítání s třídními učitelkami radostně opustili žáci školy. V 10 hodin byla za přítomnosti významných hostů z řad starostů obcí a realizátorů přestavby školy přestřižena páska. Po několikaměsíčním čekání, které způsobilo zavření školy v důsledku koronavirové epidemie,  celý článek »

Zahájení školního roku 2020/2021, šerpování prvňáčků

vloženo 1. září 2020

Začátek školního roku

V úterý 1. září v 8 hodin proběhlo slavnostní zahájení školní roku 2020/2021 v sále Obce Jankov. Společně jsme přivítali 18 prňáčků, kteří byli na vyzdobeném pódiu představeni všem budoucím spolužákům a tradičně obdrželi krásnou barevnou šerpu s nápisem Prvňáček 2020.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace