Přejít na obsah

Školní rok 2021-2022

Slavnostní vyřazení žáků 9. tř.

vloženo 30. červen 2022

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy v sále obecního úřadu 30. 6. 2022.

Školní olympiáda

vloženo 28. červen 2022

V uplynulých letech nám covidová situace nedovolila uspořádat tradiční školní olympiádu. Teprve letos 28. června se sportovci z řad školních i předškolních dětí a jejich rodinní příslušníci dočkali. A o to více si olympiádu užili. Protože bylo tento den deštivo, akce se uskutečnila v prostorách školy a tělocvičny. Jen ráno se na jankovském náměstí shromáždili celý článek »

Fotbalový turnaj ve Voticích

vloženo 23. červen 2022

Dne 21.6. 2022 se chlapci z druhého stupně jankovské školy vydali na votický stadion, aby tady poměřili síly s fotbalisty z okolních škol. Sice už ke konci zápasů naši borci nemohli, přesto ze sebe vydali všechno. A to se také vyplatilo. Naše škola je velmi ráda, že má tak talentované hochy, kteří si nakonec vybojovali skvělé druhé místo. Kluci, jen tak dál! Fanynka Simča Špačková

Dětský den v ZŠ Jankov

vloženo 7. červen 2022

Dne 3. června proběhl na prvním stupni naší školy Den dětí. Strávili jsme ho v přírodě, kde jsme hráli „šipkovanou“. Spolužáci z 5. třídy nám připravili zajímavou trasu se spoustou úkolů, které byly moc pěkně připravené.  celý článek »

Divadlo pro I. a II. stupeň

vloženo 26. květen 2022

Jak jsem hrála divadlo

Ve středu 25. května se v sále OÚ Jankov uskutečnilo divadelní představení pro celou základní školu. Až z dalekého Hradce Králové sem přijeli dva herci, kteří sehráli pohádku o Africe pro žáky 1. stupně. Pro nás starší měli připravený průřez divadlem 20. století s ukázkami z her Osvobozeného divadla, Karla Čapka, Semaforu a Járy Cimrmana. Nechyběly ani scénky z inscenací brněnských divadel. Když jsem se usadila do hlediště, vůbec jsem netušila, co mě čeká. Oba herci si dlouhou dobu povídali s mými mladšími spolužáky, tak jsem si myslela, že budu jen sedět a smát se. Potom se však na mě zadíval mladší z herců, nasadil si na hlavu klobouk, jaký nosí Jiří Suchý, do ruky vzal kytaru. A na tu začal brnkat tóny známé milostné písně „Tereza“. Byla jsem v rozpacích, ale na druhou stranu to bylo velmi pěkné. Předpokládala jsem, že vše skončí a že si pan herec bude všímat i dalších spolužáků. Byla jsem však pozvána na pódium, abych ztvárnila postavu Eržiky, milé Nikoly Šuhaje, z Balady pro banditu. Zatímco jeden z herců zpíval, druhý mě navlékal do kostýmu a radil mi, co mám dělat a říkat. Když jsem před své spolužáky vystoupila s vycpaným břichem, všichni se v sále „váleli smíchy“. Byl to úžasný zážitek. Celé představení se mi moc líbilo. Bylo vtipné, ale i poučné. Pánům hercům děkuji za hereckou zkušenost i za jejich milý přístup. Simona Špačková, 9. třída ZŠ Jankov

Květinový den v Jankově

vloženo 18. květen 2022

 Měsíc květen je již spoustu let neodmyslitelně spjat se žlutým kvítkem měsíčku lékařského, symbolem Českého dne proti rakovině. I když covidová situace v předešlých letech umožnila prodej těchto kvítků až v podzimních měsících, letos už jsme mohli dobrovolníky ve žlutých tričkách spatřit v obcích a městech zase v květnu. Ve středu 11. 5. se děvčata z deváté třídy jankovské základní školy vypravila za doprovodu paní učitelky do ulic a nabízela kytičky kolemjdoucím. Ti vhozením mince či bankovky do sbírkového vaku přispěli na nákup potřebného vybavení pro pacienty s nádorovými onemocněními děložního čípku a varlat. Všem, kteří si kytičku zakoupili, děkujeme a pevně věříme, že vybrané peníze pomohou tam, kde je to třeba.    Olga Kolářová, ZŠ Jankov

Návštěva knihovnice na 1. stupni

vloženo 11. květen 2022

Jak si vybrat správnou knihu? aneb Beseda s knihovnicí

vloženo 29. duben 2022

Paní učitelko, doporučíte mi nějakou pěknou knížku? Nemáte ve čtenářském koutku nějaké knížky o válce? Tyto a další otázky mě pobídly k tomu, abych se obrátila na paní Evu Křížkovou, knihovnici z votické knihovny. Do jankovské školy přijela 22. dubna a uspořádala pro žáky 2. stupně příjemné dopoledne.  celý článek »

Zápis do 1. třídy

vloženo 28. duben 2022

Duben je měsícem, na který se těší všichni předškoláci. Čeká je velmi důležitá událost. Zápis do 1. třídy. V jankovské škole se konal ve středu 20.4. a ve čtvrtek 21.4. Přišlo celkem 23 dětí s rodiči. Zapsány byly i děti mimo naši spádovou oblast. Žáci 3. třídy společně s paní učitelkou Janou Holubovou připravili několik stanovišť s úkoly.  celý článek »

Ochrana člověka za mimořádných událostí

vloženo 28. duben 2022

V úterý 26. dubna nás ve škole navštívili hasiči, policisté a záchranáři. Seznámili nás s tím, jak bychom se měli chovat v případech, že nastane nějaká mimořádná událost. Se záchranáři jsme hovořili o první pomoci, s policisty o šikaně a kyberšikaně. Hasiči nám představili nejen druhy sirén, ale také nám ukázali, jak bychom se měli chránit v případě chemické havárie.  celý článek »

Beseda s panem farářem a velikonoční dílničky

vloženo 15. duben 2022

Ve středu 13. dubna se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili velikonoční besedy s panem farářem. V dopoledních hodinách se děti s paní učitelkou vydaly do jankovského kostela, kde na ně pan farář už čekal. Společně si povídali o velikonočních zvycích a symbolech. Děti se například dozvěděly, co je to paškál, křtitelnice a jaká je symbolika kříže.

Poté se žáci podívali do prostor, kde jsou kostelní varhany. Mnozí využili možnosti si na starých varhanách zahrát. Byl to moc hezký zážitek nejen pro děti, ale i pro paní učitelku. Po prohlídce kostela jsme se vrátili zpět do školy, kde nás čekaly dílničky. Každý si vyrobil krásnou velikonoční svíčku - paškál.

Moc se nám společné dopoledne líbilo a těšíme se na další.    Markéta Dusilová, ZŠ Jankov

Beseda s Policií ČR

vloženo 4. duben 2022

V úterý 29. 3. k nám do školy zavítala Policie ČR. Pan nprap. Jaroslav Bican měl pro žáky jednotlivých ročníků přichystaná zajímavá témata. Začalo se besedou v první třídě. Prvňáčkové se seznámili s policií, povídali si o osobním bezpečí a také si zahráli hru na detektiva. Druhá a třetí třída hovořila o dopravní výchově a zásadách bezpečí. Ve 4. třídě žáci debatovali nad tématem mezilidských vztahů, vztahů ve třídě a šikanou. Žáci 5. třídy diskutovali o drogách, tabáku a alkoholismu.

Ve středu 30. 3. přijel pan Bican společně se svojí kolegyní ještě jednou. Tentokrát měl připravený program pro nás, žáky druhého stupně. Povídali jsme si nejen o nebezpečích, která na nás číhají na internetu, ale také o tom, jak se těmto nástrahám máme vyhnout. Zhlédli jsme i několik videí. Ta dostatečně varovala před neznámými lidmi, kteří nás mohou oslovit prostřednictvím sociálních sítí. V neposlední řadě jsme byli také varováni před návykovými látkami. Program, který byl velice přínosný, nás moc zaujal a už teď se těšíme, až nás policisté znovu navštíví.     Za 1. stupeň ZŠ Jankov Markéta Dusilová, za 2. stupeň Karel Vávra a František Hubička, 8. třída

Krabice od srdce: sbírka pro děti z Ukrajiny

vloženo 18. březen 2022

Zaměstnanci školy, žáci a rodiče se zapojili do sbírky pro děti z Ukrajiny v rámci projektu Krabice od srdce, kterou pořádá Diakonie ČCE ve spolupráci s TV Nova.

Děkujeme všem dárcům a věříme, že krabice z jankovské školy udělají ukrajinským dětem radost.

 

Plavecký výcvik - 2., 3. třída

vloženo 15. březen 2022

Jak jsme si připomněli bitvu u Jankova

vloženo 25. únor 2022

Ve čtvrtek 24. února jsme si na druhém stupni ZŠ Jankov vyzkoušeli, jak se žilo a bojovalo u Jankova v roce 1645. Tuto možnost jsme získali díky skupině Jankovští žoldáci, z.s., kteří si pro nás připravili báječný program.

Byli jsme rozděleni do tří skupin. První skupina si vyzkoušela boj s dlouhými a těžkými píkami, druhá se učila zacházet s mušketou a třetí skupinka ochutnávala pokrm, který jedli i vojáci ve svých leženích. Postupně jsme se u všech stanovišť vystřídali.

Za toto dopoledne jsme všichni nabrali spoustu svalů, avšak kdybychom bojovali v pravé bitvě, moc bychom neuspěli. Za naše snažení jsme byli odměněni žoldem v podobě čokoládové mince. Celý program se nám moc líbil. Jak to u Jankova v roce 1645 skutečně vypadalo, se můžete přesvědčit 5. března, kdy proběhne vzpomínková akce k této bitvě.        Adéla Zdvihalová a Eliška Němečková, 7. třída

Lyžařský výcvikový kurz

vloženo 9. únor 2022

V neděli 30. 1. jsme se my, žáci 7. třídy, a někteří spolužáci z 8. a 9. ročníku ZŠ Jankov vydali na lyžařský výcvik do Velké Úpy.

Když nás autobus dovezl na místo, byli jsme mile překvapeni velkým množstvím sněhu. Abychom se dostali do chaty, museli jsme pěšky do kopce krásnou, zasněženou horskou krajinou. Byla to „fuška“.

V pondělí jsme poprvé lyžovali. Paní učitelky nás rozdělily do tří skupin podle našich lyžařských dovedností. Postupně jsme si vyzkoušeli jízdu na vleku, ti zdatnější i na sedačkové lanovce. Sjezdovky byly krásně upravené, široké a plné přírodního sněhu, na kterém se skvěle lyžovalo. Sjížděli jsme modrou i červenou sjezdovku. Ve středu nás čekala menší procházka po okolí a odpoledne jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou, kde jsme si mohli nakoupit suvenýry. Těšili jsme se, že budeme lyžovat i večer, ale to se kvůli špatnému počasí neuskutečnilo. Líbily se nám i sněhové radovánky, sáňkování a večerní programy. Také jsme si vždy pochutnali na jídle v místní kuchyni.

Myslím, že mohu za všechny napsat, že se nám lyžařský výcvik moc líbil. Všichni jsme se zdokonalili v lyžování a užili si spoustu legrace s kamarády.      Eliška Němečková, 7. třída

Barevný týden

vloženo 26. listopad 2021

Konec listopadu byl v jankovské škole věnován barvám. Jak na prvním, tak i na druhém stupni chodily děti celý týden zahalené od hlavy až k patě do bílého, černého, červeného, šedého a modrého oblečení. V něm musely vydržet alespoň první vyučovací hodinu. Každý žák přinesl své třídě body, stejně tak i paní učitelky přispěly žákům k zisku bodů svými jednobarevnými modely. Někteří tuto akci pojali velmi vtipně, neboť do školy nosili i oblečení navíc a půjčovali ho svým spolužákům, kteří danou barvu zrovna neměli v šatníku. Po sečtení bodů za celý týden vyhrála na prvním stupni 5. třída, na druhém stupni zvítězili sedmáci. Obě třídy si za odměnu pochutnaly na výborném dortu. Tato akce všem přinesla spoustu smíchu, a proto doufáme, že se na naší škole stane tradicí.      Zuzana Švestková a Adéla Zdvihalová, 7. třída

Fotbalový turnaj v Benešově

vloženo 10. listopad 2021

V pondělí 1. listopadu se v Benešově konal turnaj v sálové kopané. Účastníci byli rozlosováni do základních skupin, jejichž vítězové postupovali do finálového kola. Naši fotbalisté měli ve skupině týmy ze ZŠ Benešov Dukelská, ZŠ Bystřice, ZŠ Sedlčany a ZŠ Trhový Štěpánov. Ve čtyřech zápasech byl jankovský tým jednou úspěšný a třikrát neúspěšný. Vyhrála ZŠ Benešov Dukelská. Naši školu reprezentovali Jan Matoušek, František Hubička, Josef Kocourek, Tomáš Pecka, Matěj Lupač, Vojtěch Toula a Josef Buchal. Obsadili 4. místo.       Miroslav Horálek

 

Halloween v 1. třídě

vloženo 3. listopad 2021
Děti si opakují učivo a přitom si hrají a tvoří. Vyučování zakončeno procházkou a výrobou Agáty.

 

Pasování na čtenáře 2. třída

vloženo 8. říjen 2021

Středa 6.října byla pro druháčky výjimečným dnem. Vydali jsme se společně do Votic, kde na nás na městském úřadě čekal rytíř s dvorními dámami. Úkolem dětí bylo přečíst kratičký úryvek z knihy. Díky dvorní dámě, která některým dětem velmi ochotně pomohla, nakonec tuto zkoušku všichni splnili a odměnou jim bylo pasování na čtenáře samotným

rytířem. Tuto slavnostní chvíli bude dětem připomínat nejen odznak a pamětní list, ale i další drobné dárečky, které si odvezly domů. Nakonec děti složily přísahu, ve které slíbily, že se ke knihám budou chovat hezky a každý den si z nich budou číst. Snad na ni nikdo nezapomene.      Michaela Vosátková

« Předchozí strana 1 2 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace