Přejít na obsah

Školní rok 2022-2023

Mikulášská nadílka

vloženo 5. prosinec 2022

V pondělí 5. prosince navštívili jankovskou školu čerti s andělem a Mikulášem. Nejdříve si šli prohlédnout hříšníky na první stupeň. V 1. třídě se v očích některých dětí objevily slzičky, ale nakonec všichni slíbili, že už budou hodní a budou poslouchat paní učitelku. Rozloučili se s čerty hezkou básničkou a za odměnu dostali perník a mandarinku. Jako připomínku toho, co Mikulášovi slíbili, jim čerti zanechali ve třídě proutek. Podobně to vypadalo také ve 2. a 3. třídě, kde žáci dokonce i zatancovali. celý článek »

Poslední plavání 2. a 3. třídy

vloženo 29. listopad 2022

Adventní jarmark a rozsvícení vánočního výzdoby v obci

vloženo 25. listopad 2022

Ve čtvrtek 24. listopadu se v Jankově uskutečnil Adventní jarmark. Návštěvníci si v 1. patře školní budovy mohli vyzkoušet různé vánoční zvyky, například pouštění lodiček, rozkrajování jablíček atd. Dále zde byla k dispozici kavárna s drobným občerstvením. Ve 2. patře školy se nacházely dvě třídy, které byly plné vánočních dekorací, drobných dárků a výrobků žáků naší školy. V 16.30 jsme se přemístili k betlému na náměstí, kde si žáci 1. stupně připravili krátké vystoupení plné čertíků, andílků a písniček. Po vystoupení jsme společně s paní starostkou odpočítali rozsvícení vánočního osvětlení. Za rok se na vás, milí hosté, návštěvníci a přátelé školy, opět těšíme.    Adéla Zdvihalová, 8. třída ZŠ Jankov celý článek »

Soutěž v informatice

vloženo 23. listopad 2022

V týdnu od 7. do 11. listopadu se v prostorách naší školy pohybovali zatoulaní bobři. Nebyli to bobři ledajací, byli to Bobříci informatiky. A tak jsme mezi našimi žáky našli šestnáct dobrovolníků ze čtvrté až sedmé třídy, kteří se rozhodli tato zvířata ulovit a utkat se s nimi. K ulovení bobra bylo potřeba získat v online soutěži o dvanácti otázkách minimálně 120 bodů ze 192, a to v časovém limitu čtyřiceti minut.

  celý článek »

Vánoční dílničky 2. stupeň

vloženo 21. listopad 2022

V pondělí 21. 11. vyráběly krásné dárky pro adventní jarmark děti z II. stupně. Přijďte se podívat 24. 11. a některý si odnést domů.

Vyrábění vánočních dárků pro adventní jarmark 1. st.

vloženo 18. listopad 2022

V pátek 18. 11. proběhly na I. stupni vánoční dílničky. Podíejte se do galerie, jak se dětem vedlo a co připravily na jarmark.

Hrabání parku

vloženo 14. listopad 2022

V úterý 8. listopadu za krásného počasí proběhl podzimní úklid parku na náměstí. Děkujeme žákům 8. a 9. třídy, kteří poctivě celé odpolední vyučování hrabali listí a sváželi je kolečky na obecní valník.

Barevný týden

vloženo 13. listopad 2022

Děti byly za snahu odměněny, na fotografie se můžete podívat ZDE.

V týdnu od 7. do 11. listopadu se v jankovské škole konal Barevný týden. Každý den jsme nosili jinou barvu oblečení a soutěžili jsme, která třída získá nejvíce bodů. V oblečení dané barvy jsme museli zůstat po celou první hodinu. Některé třídy to braly velmi vážně a nosily do školy oblečení i pro spolužáky, kdyby někdo z nich zapomněl.  celý článek »

Regionální kolo škol v šachu

vloženo 11. listopad 2022

Žáci jankovské školy odváží z Benešova zlaté medaile a postup na krajský přebor

V úterý 1. listopadu 2022 se v Benešově konalo regionální kolo škol v šachu. Pořadatelem této akce byl Dům dětí a mládeže Benešov, AŠSK Benešov a Kulturní a informační centrum Benešov, s. r. o. Všechny přihlášené školy se sjely do Městského divadla Na Poště.  celý článek »

Sálová kopaná Benešov

vloženo 27. říjen 2022

V pondělí 24. října 2022 se někteří chlapci z 2. stupně ZŠ Jankov zúčastnili turnaje v sálové kopané. Turnaj se konal v S-centru v Benešově. Akci předcházela řada nepříjemností, kdy jsme do posledního okamžiku nevěděli, zda odjedeme. Na poslední chvíli dva žáci onemocněli, tudíž jsme museli hledat náhradníky. Nakonec jankovský tým skončil na 5. místě. Všem zúčastněným děkujeme za bojovný výkon a reprezentaci naší školy.    Lucie Jonsztová, ZŠ Jankov

Plavání 2. a 3.třídy říjen

vloženo 17. říjen 2022

Pasování na čtenáře 2. třída

vloženo 5. říjen 2022

Dne 5. října proběhlo na votickém městském úřadě pasování druháčků na čtenáře. V obřadní síni jsme přečetli rytíři a dvorním dámám pár řádků z knihy, za což jsme dostali odměnu. Pak nás rytíř pasoval na čtenáře, ty nejlepší čtenáře dokonce pochválil. Poté jsme se vydali do kláštera, kde jsme si prohlédli výstavu panenek a vlastivědnou výstavu. Nezapomněli jsme si koupit upomínkové předměty. Celé dopoledne bylo velkým zážitkem. Děkujeme knihovnicím, rytíři a Jarušce Wegschmiedové za super den.   Žáci 2. třídy ZŠ Jankov a paní asistentka

Čtvrtek ve sférickém kině

vloženo 4. říjen 2022

 Dne 29. září 2022 žáci prvního stupně ZŠ Jankov navštívili sférické kino v místní tělocvičně, kde jim byly pouštěny filmy v promítací kopuli. Žáci první, druhé a třetí třídy zhlédli film s názvem „Kaluoka´hina“ – Začarovaný korálový útes. Příběh se odehrává v prostředí korálového útesu, který ale kvůli výbuchu podmořské sopky ztratil kouzlo. To ho po staletí chránilo.  celý článek »

Plavání 2. a 3. třída

vloženo 19. září 2022

Fotky z plavání 2. a 3. třídy - 12. 9. a 19. 9.

Adaptační den 6. třídy

vloženo 15. září 2022

 V pátek 9. září odpoledne se konala třídní schůzka našich rodičů s vyučujícími, kteří nás budou provázet učivem druhého stupně. Kluci se starali o oheň, na kterém jsme si později opekli špekáčky, a holky poslouchaly povídání učitelů. Když schůzka skončila a my jsme se najedli, umyli jsme nádobí a šli jsme do školy, abychom si přichystali ležení. Hráli jsme různé hry a před spaním jsme zhlédli film.  celý článek »

Zahájili jsme nový školní rok

vloženo 29. srpen 2022

Ve čtvrtek 1. září v 8 hodin jsme se všichni z jankovské školy sešli v sále zdejšího obecního úřadu, abychom se tu společně setkali po letních prázdninách, ale hlavně abychom mezi námi přivítali šestnáct prvňáčků. Popřát jim přišla i paní starostka Jitka Jonsztová, místostarosta Josef Kocourek a zástupci společnosti Posázaví o.p.s. Prvňáčci byli na pódiu představeni svou třídní učitelkou Janou Holubovou a slavnostně ošerpováni. Ze sálu jsme se rozcházeli do tříd s dobrou náladou a očekáváním, co nám nadcházející školní rok přinese.   Jana Kolářová, ZŠ Jankov


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace