Přejít na obsah

Exkurze a výlety

Exkurze 1. stupně ZŠ Jankov

vloženo 29. listopad 2023

Ve čtvrtek 23. listopadu se žáci 1. stupně ZŠ Jankov vypravili na svou první exkurzi v tomto školním roce. Autobusy nás zavezly do Karlštejna. Cílem cesty byl nejen tamní hrad, ale také výstava betlémů, která se nachází cestou k hradu. Zde jsme mohli obdivovat betlémy z různých materiálů a mnoha velikostí.  celý článek »

Exkurze 2. stupně

vloženo 31. říjen 2023

Ve středu 25. října vyrazil 2. stupeň jankovské základní školy na exkurzi do Sázavy. Nejdříve naše cesta směřovala do Hutě František, kde nám byly ukázány sklářské pomůcky a podány informace o výrobě skla. Také jsme viděli cenné skleněné sbírky. Dále naše cesta vedla do Sázavského kláštera.  celý článek »

Exkurze do Vlašimi

vloženo 18. říjen 2023

Dne 5. října jsme se ráno ještě učili, ale druhou hodinu jsme autobusem vyrazili do Vlašimi. Nejprve jsme se vypravili do muzea, kde jsme zhlédli zajímavou sbírku zbraní, obrazů a zvířat. Potom jsme se přesunuli do paraZOO. Tam jsme si nakoupili suvenýry a pak jsme šli na prohlídku. Nejvíc roztomilým zvířátkem byla vydra. Nakonec jsme se plni zážitků vrátili zpět do Jankova.    Šimon Hruška a Matěj Kroužek, 7. třída

Výlet 4. třídy

vloženo 27. červen 2023

V pátek 23. června jsme se vypravili na výlet do Záchranné stanice pro živočichy ve Vlašimi. Prošli jsme si zdejší parazoo a paní ošetřovatelka nám vyprávěla o místních zvířatech, jejich zraněních a důvodech, proč už nemohou být vypuštěna do volné přírody. Pak jsme se rozdělili na skupiny. Každá skupina dostala pracovní listy, do kterých musela vyplnit nejrůznější informace o zvířatech žijících v parazoo.  celý článek »

Třídní výlet osmáků

vloženo 25. červen 2023

Ve čtvrtek 22. června se konal náš třídní výlet. Jeli jsme do Prahy za památkami. Z Hlavního nádraží vedla naše cesta kolem Jeruzalémské synagogy až na Staroměstské náměstí. Mezi davem turistů se nám podařilo prodrat se k orloji téměř ve chvíli, kdy začal odbíjet 10. hodinu. Dále naše cesta pokračovala přes Karlův most až na Pražský hrad, kde se zrovna měnily stráže. Nevynechali jsme ani prohlídku katedrály svatého Víta zvenku. Cestou zpět na nádraží nemohla chybět zastávka v McDonald´s. V Benešově náš výlet končil. Děkujeme paní učitelce, že nás obohacovala zajímavostmi k pražským památkám.    Adéla Zdvihalová, 8. třída

Cyklo – geologická exkurze

vloženo 21. červen 2023

Dne 14. června 2023 se 9. třída ZŠ Jankov zúčastnila cyklo - geologické exkurze. Exkurze zahrnovala návštěvu geologické mapy v areálu Základní školy v Louňovicích pod Blaníkem, následně Domu přírody Blaníku, kde jsme si prohlédli model Blanické brázdy a zhlédli 2 krátké filmy. Poté jsme se odebrali do lomu u Křížova, kde jsme si s geologickými kladívky vyzkoušeli vykopat granáty a turmalíny.  celý článek »

Exkurze 1. stupně do Růžkových Lhotic

vloženo 1. červen 2023

Ve čtvrtek 26. května 2023 se žáci prvního stupně vypravili na exkurzi do zámku Růžkovy Lhotice, kde na ně čekala nejen prohlídka zámku, ale i bohatý program související s archeologií. Pro žáky bylo připraveno několik stanovišť, na kterých se jednotlivé třídy postupně prostřídaly. celý článek »

Exkurze 2. stupně

vloženo 22. květen 2023

Ve čtvrtek 18. května se druhý stupeň jankovské školy vydal na exkurzi do litoměřické dílny ručního papíru a do Terezína. Z Jankova jsme odjeli v 7. 45, cesta autobusem trvala asi 2 hodiny. Jako první jsme navštívili Litoměřice. Na místě jsme se rozdělili na dvě skupinky. První šla s průvodkyní na procházku městem, druhá skupinka se odebrala do dílny.  celý článek »

Šesťáci v Národním muzeu

vloženo 4. duben 2023

Náš výlet proběhl 31. března. V 7 hodin ráno jsme se setkali v Jankově, odkud jsme jeli autobusem do Votic. Tam k nám přistoupila ještě spolužačka Kačka a společně jsme pokračovali do Benešova. Při cestě vlakem jsme se bavili hrami v telefonech. Z nádraží v Praze jsme zamířili do nedalekého Národního muzea. Moc se nám líbila skleněná kopule, ze které jsme krásně viděli Václavské náměstí a velkou část Prahy.  celý článek »

Exkurze II. stupeň

vloženo 4. listopad 2022

Ve čtvrtek 3. listopadu se 2. stupeň jankovské školy zúčastnil exkurze do Českých Budějovic a Temelína. Po příjezdu do Budějovic jsme se rozdělili na dvě skupiny. Šesťáci a sedmáci se přesunuli do planetária. Hned po příjezdu jsme si zakoupili různé suvenýry. Následně jsme vstoupili do místnosti, kde nám promítali galaxie, hvězdy, souhvězdí a různá vesmírná tělesa.  celý článek »

Exkurze 1. stupně - Hornické muzeum Příbram

vloženo 19. říjen 2022

Exkurze do stříbrných dolů a Hornického muzea Příbram

V úterý 18. 10. 2022 se první stupeň ZŠ Jankov vypravil na exkurzi do Hornického muzea Příbram. Pro děti zde byl připraven bohatý program, který se skládal z několika částí. První částí byla návštěva Anenského dolu. Žáci nastoupili do důlního vláčku, který je dopravil k nejhlubší jámě těžebního revíru.  celý článek »

Výlet druhého stupně na Hlubokou

vloženo 27. červen 2022

Konec školního roku patří výletům. Také my jsme se na jeden takový vypravili. Ve čtvrtek 23. června naplnili někteří žáci druhého stupně své batohy svačinami a vyrazili do jižních Čech, a sice na zámek Hluboká nad Vltavou. Toto místo pro nás není neznámé, vždyť jsme ho snad všichni viděli v pohádkách Tři bratři nebo Pyšná princezna. Prostory zámku byly ohromující.  celý článek »

Výlet do ZOO Jihlava - I. stupeň

vloženo 13. červen 2022

Ráno 9.6. jsme jeli na školní výlet do ZOO v Jihlavě. Hned za vchodem do zahrady měly svá bydlení v pískovém hradě surikaty. Za nimi se majestátně rozhlížely žirafy a u jejich nohou se páslo stádo zeber. Podle plánu si každá třída zvolila svůj směr prohlídky.  celý článek »

Zážitkový park ,,Zeměráj“

vloženo 4. květen 2022

V úterý 3. května jsme my, žáci 1. stupně z Jankova, absolvovali exkurzi do zážitkového parku v Kovářově. Areálem nás provázela lektorka v kostýmu. Během dopoledne jsme plnili mnoho interaktivních a naučných úkolů zaměřených na poznávání přírody, pohráli jsme si v herní vesnici a luštili jsme hlavolamy. Nejvíce nás zaujala úžasná stezka ,,naboso“. Bosou nohou jsme chodili po písku, kamenech, kládách, šiškách, ale i v blátě. Byla to velká legrace. Další skvělou atrakcí bylo i bludiště z dřevěných klád. Počasí nám přálo a všem se dnešní den plný zážitků moc líbil.     Žáci 1. stupně ZŠ Jankov

Návštěva elektrárny ve Štěchovicích a pivovaru ve Velkých Popovicích

vloženo 29. duben 2022

V pondělí 25. dubna se druhý stupeň jankovské školy vydal na exkurzi. Z Jankova jsme vyjeli v 8 hodin. Nejprve jsme se vydali do vodní elektrárny ve Štěchovicích. Po hodině jízdy jsme dorazili na místo, kde nás pan průvodce dovedl do menšího kina. Tady nám řekl pár úvodních slov a poté jsme zhlédli 3 krátké filmy o elektrárnách. Jiný průvodce nám pak ukázal elektrárnu a její provoz. celý článek »

Ekocentrum Vlašim – exkurze – 1. - 5.tř.

vloženo 25. listopad 2021

Ve čtvrtek 18. 11. 2021 navštívili žáci 1. stupně jankovské základní školy vlašimskou ParaZoo. Po příjezdu byly jednotlivé třídy rozděleny do několika skupin, z nichž každá měla svůj program. Žáci 1. a 2. třídy odhalovali zvířata pomocí smyslů, jako detektivové poznávali různé druhy zvířat. Po programu v učebně si prošli i samotnou zoo. Pro děti ze 3. třídy byl připraven velmi pěkný program ,,Od zrna k bochníku.“ Dozvěděly se vše o cestě zrníčka obilí-přes jeho zasetí a semletí na mouku až k upečení chleba. Samy si vyzkoušely mlácení cepem, zazpívaly si písničky a upekly svůj chlebík, ke kterému dostaly i recept. Všem se program velmi líbil. Žáci ze 4. a 5. třídy soutěžili v programu ,,Riskuj v ParaZoo.“ Byli rozděleni do šesti soutěžních skupin. Každá dostala 4 pracovní listy, do nichž měla zaznamenat informace, které žáci vyhledali ve venkovní části zoo. Veškerou práci dětí řídila paní lektorka. Asi po hodince venkovního pátrání šli všichni do učebny, kde pro ně byla připravena tabule s otázkami. Na ně děti společnými silami odpovídaly. Vítězové byli odměněni samolepkami. Exkurze se povedla a všem se moc líbila.      Žáci 1. stupně ZŠ Jankov

Exkurze II. stupně CHKO Třeboňsko, rybníky, pískovny

vloženo 12. říjen 2020

Okolo Třeboně...

Dne 30.9. 2020 jel celý druhý stupeň ZŠ Jankov na exkurzi po okolí Třeboně. Ráno jsme vyrazili v 7:45 z Jankova. U rybníka Rožmberk už na nás čekala paní průvodkyně se svým psem. Nasvačili jsme se a vydali jsme se pěšky asi 2 km po hrázi rybníka. Paní průvodkyně nám povídala, jak a kdo Rožmberk vybudoval. Asi nejvíce nás upoutaly protipovodňová zábrana a pomník, na němž byly vyznačeny rysky, kam až dosahovala hladina rybníka při povodních v různých letech. Pak už nás čekala několik kilometrů dlouhá procházka, při které jsme viděli písečný přesyp nebo jsme pozorovali rybáře při výlovu jednoho z rybníků. Na konci cesty jsme nasedli do autobusů a přejeli ještě o kus dál, k rybníkům se zajímavými jmény- Láska, Víra a Naděje. Poté už jsme jeli zpátky do Jankova. Ačkoliv jsme byli po celém dni na nohou velmi unavení, nakonec jsme byli rádi, že nás při exkurzi doprovázelo sluníčko.   Pepa Kocourek a Vojta Toula, 8. třída

Exkurze II. stupně České Budějovice

vloženo 8. listopad 2019

Školní den jinak

Ve čtvrtek 7. listopadu se žáci druhého stupně vydali do Českých Budějovic. Všechny čtyři třídy ale neměly vždy stejný program.

Ti starší si nejprve podrobně prošli na budějovickém výstavišti prezentace středních škol „Vzdělání a řemeslo“. celý článek »

Exkurze I.st. do Rodasu Šestajovice

vloženo 25. říjen 2019

Děti navštívily firmu Rodas v Šestajovicích, který má výrobní dílny svíčkárny, mýdlárny, pastelkárny, čokoládovny a minifarmu.

Exkurze Hasík

vloženo 1. říjen 2019

Ve středu 25. září jsme se, již jako žáci třetí a sedmé třídy, vypravili autobusem do Benešova. Tam na nás na stanici hasičského sboru čekali hasiči, z nichž někteří za námi byli v loňském roce ve škole s programem Hasík. Po přivítání jsme začali opakovat to, co jsme probírali při jejich návštěvě u nás v Jankově. Pak nám ukázali hasičskou techniku a vybavení aut. Ve dvou skupinách jsme si prohlédli celou stanici, jejich každodenní zázemí. Také jsme viděli, jakým způsobem se dostávají při ohlášeném výjezdu k technice, sjížděním po tyči. Při rozhovoru jsme se dozvěděli, co vtipného se jim stalo při výjezdech. Na konci exkurze se s námi rozloučili hasičskou houkačkou. Od nich jsme prošli k benešovskému bazénu, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl zpět ke škole. V benešovské stanici HZS se nám moc líbilo.    S. Špačková, K. Vlášková, I. Blažková

« Předchozí strana 1 2 3 4 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace