Přejít na obsah

Třídní akce

Mach a Šebestová u druháčků

vloženo 26. červen 2023

Náš poslední tematický den jsme prožili s Machem a Šebestovou a s jejich příběhem „ Utržené sluchátko“. Vyzkoušeli jsme si, jakou máme paměť a postřeh. Malovali jsme, lepili i zpívali. Užili jsme si spoustu legrace u zpívání a předvádění písničky „My jsme žáci 3. B“.   Jitka Peroutková a žáci 2. třídy

Spaníčko druháčků

vloženo 25. červen 2023

V pátek 16. června jsme letos naposledy spali ve škole. Společně jsme plánovali a přemýšleli….. A napadla nás grilovačka. „Grilovačka na pláži“ – to je nápad. Připravili jsme si plážové deky a pustili jsme si videa s mořskými vlnami a pískem. Rozpálili jsme gril a nakrájeli zeleninu. Grilování se vydařilo. Byla to mňamka. Snědli jsme úplně všechno. Nezbylo vůbec nic. Pak už jen hry, pohádka a spinkání. Co bude příště? To se ještě neví.    Jitka Peroutková a druháčci

Africké dopoledne ve 3. třídě

vloženo 23. červen 2023

Dalším dnem našeho putování s africkými zvířaty se stala středa 21.6. Opět jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací. Tentokrát to bylo o hrochovi.

Učíme se venku 2.třída

vloženo 22. červen 2023

Krásné počasí nám umožnilo se učit venku. Bylo to moc fajn.

Návštěva benešovských hasičů

vloženo 19. červen 2023

Ve čtvrtek 15. června se žáci druhé třídy neučili v lavicích jako jejich spolužáci. V rámci vzdělávacího programu o bezpečnosti jim výuku zpestřil benešovský sbor hasičů. Návštěva zbrojnice a prohlídka prostor, aut a veškerého vybavení této jednotky byla perfektně připravena. Dětem bylo připomenuto, jak se mají chovat a kam volat v nouzi.  celý článek »

Spaníčko 4. třída

vloženo 18. červen 2023

V pátek 16. června 2023 jsme už podruhé v letošním školním roce spali ve škole. V půl šesté jsme se všichni sešli a společně vyrazili na zahradu paní učitelky, kde jsme se pustili do grilování. Každý si přinesl, na co měl chuť, takže nás čekala perfektní večeře. Počasí nás trochu zlobilo, proto jsme se na chvíli museli schovat k paní učitelce domů, kde jsme si zahráli nějaké hry. Déšť naštěstí brzy přešel a na řadě byla bojovka. celý článek »

SPANÍČKO 3. TŘÍDA

vloženo 8. červen 2023

Tak se nám ještě jednou ve třetí třídě splnilo přání a 2. června jsme se v odpoledních hodinách vrátili do školy, abychom zde společně strávili noc. Poté, co jsme se všichni sešli, jsme si vlastnoručně zadělali těsto na pizzu. Zatímco kynulo, měli jsme další úkol. Došli jsme zasadit malé duby, které jsme již pár měsíců pozorovali ve třídě.  celý článek »

4. třída v přírodě

vloženo 1. červen 2023

4. třída třída se vypravila na přírodovědnou procházku poznávat stromy a byliny

Spaníčko 5. třídy

vloženo 16. květen 2023

Ve čtvrtek 11. 5. 2023 proběhlo spaníčko žáků 5. třídy v ZŠ Jankov.

Společně jsme se sešli v 17:30 u hlavního vchodu školy. Poté jsme se ,,ubytovali“ ve třídě a vyrazili jsme na školní hřiště, kde jsme si zahráli fotbal. celý článek »

Spaníčko 1. třídy

vloženo 16. květen 2023

Hurá, naše třída se konečně dočkala spaní ve škole. Děti se dopředu moc těšily, plánovaly, domlouvaly. Příprava byla veliká stejně jako očekávání. Po přivítání jsme si zorganizovali všechny věci a přichystali jsme se na turnaj v pexesu. Poté jsme si připravili večeři a pak se šli dívat na pohádku, kterou si děti samy zvolily.  celý článek »

Africké dopoledne ve třetí třídě

vloženo 4. květen 2023

Ve středu 26. 4. nás ve třídě čekalo jedno překvapení. Na pianě se nám usadil krásný velký plyšový tygr. Hned nás napadlo, že dnešní dopoledne se budeme opět věnovat nějakému africkému zvířeti. Až později jsme zjistili, že tygr v Africe ve volné přírodě vlastně nežije. Paní učitelka nás touto nápovědou chtěla trochu zmást, jelikož uhodnout dnešního živočicha by nám nedalo velikou práci.  celý článek »

„Povídání o pejskovi a kočičce“ – tematický den u druháčků

vloženo 4. květen 2023

Ve čtvrtek 27. 4. jsme měli ve třídě další den věnovaný večerníčkové pohádce. Zhlédli jsme hned několik dílů. Prvním byl „Jak pejsek a kočička myli podlahu“. Luštili jsme šifru a skládali rozstříhané věty tak, jak šel děj v příběhu. celý článek »

Dopravní hřiště 4. a 5. třída

vloženo 28. duben 2023

Také letos se žáci 4. a 5. třídy ZŠ Jankov zúčastnili dopravní výchovy. Ta se uskutečnila dne 27. 4. 2023 na benešovském dopravním hřišti za přítomnosti preventistky Městské policie Benešov paní Koubové.

Teoretickou část si žáci poslechli již před týdnem ve škole. Na dopravním hřišti si nově získané informace mohli vyzkoušet v praxi. Žáci se po příjezdu rozdělili do dvou skupin. První skupina si vyzkoušela jízdu na kole či koloběžce.  celý článek »

Velikonoce ve 4. třídě

vloženo 16. duben 2023

Ve středu 5. dubna se celé vyučování ve 4. třídě neslo v duchu blížících se Velikonoc. Nejprve jsme se seznámili se svatým týdnem. Paní učitelka nám rozdala do dvojic kartičky, na kterých byl popsán vždy jeden den ze svatého týdne a zajímavé informace o něm.  celý článek »

Druháčkové a Noc s Andersenem

vloženo 5. duben 2023

Také letos jsme se přihlásili do Noci s Andersenem. Celý týden jsme se moc těšili a trošku s obavami jsme vyhlíželi pátek 31. března. Co asi pro nás paní učitelka připravila?

Skoro všichni jsme se sešli v 17:30 ve třídě, kterou jsme proměnili v „bufet se švédským stolem“. Každý z nás si samostatně připravil „veselou večeři“. Toustové chlebíčky se na nás jen smály. celý článek »

Noc s Andersenem ve třetí třídě

vloženo 5. duben 2023

I když se to zdá neuvěřitelné, v pátek 31. března se většina třeťáků nemohla dočkat, až se odpoledne opět vrátí do školy. Mělo to však svůj důvod. V tento den se totiž konala Andersenova noc. Třeťáci ji už jednou zažili a věděli, že je na co se těšit. celý článek »

SETKÁNÍ S PANEM FARÁŘEM

vloženo 28. březen 2023

Ve čtvrtek 23.3. se druháci a třeťáci opět setkali s panem farářem. Tématem tohoto setkání byly Velikonoce. Děkujeme.

Jak jsme hlásili zprávy

vloženo 26. březen 2023

Na úterý 21. března jsme si na hodinu slohu připravovali Televizní noviny, které měly obsahovat novinky z domova i ze světa, informace o počasí a sportu. Na přípravu jsme měli týden. Některé skupinky, které tvořili 2 - 3 žáci, se tohoto úkolu zhostily opravdu skvěle: natočily doprovodné reportáže nebo vyrobily své vlastní rekvizity. Hodinu jsme si moc užili. Doufáme, že si to někdy zopakujeme.    Adéla Zdvihalová, 8. třída

Bruslení v Benešově

vloženo 24. březen 2023

Dne 23. března někteří žáci 8. a 9. třídy navštívili benešovský zimní stadion. Většina žáků nejprve trochu váhala a zvykala si na brusle na nohou postupně, jiní si byli jistí už od začátku. Nejdříve jsme se rozbruslili a poté pro nás paní učitelky měly připravené různé aktivity. celý článek »

Veselé zoubky v 1. třídě

vloženo 22. březen 2023

Ve středu 15. března jsme si společně s dětmi povídali o zoubcích, vyprávěli jsme si, jak je důležité si zoubky čistit a starat se o ně. Zhlédli jsme pohádku o Hurvínkovi, který se o zoubky moc nestaral, ale Mánička mu vše vysvětlila a ukázala. celý článek »

« Předchozí strana 1 2 3 4 6 9 11 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace