Přejít na obsah

ŠD - Vybíjená Kdo si chce zasportovat 17. červen 2021
ŠD - Vybíjená Kdo si chce zasportovat 24. červen 2021
28. – 29. 6. třídní výlet 9. třídy 28. červen 2021
ŠD - Piknik v přírodě 29. červen 2021
Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy v sále OÚ 30. červen 2021

Aktuální informace

Předání vysvědčení žákům IX. třídy

vloženo 29. červen 2015

Vážení rodiče, prarodiče a přátelé školy.

Fotografie ze slavnostního předání vysvědčení žákům IX. třídy dne 26. 6. 2015 v  9.00 hodin v zasedací místnosti OÚ jsou již ve fotogalerii.

Školní olympiáda

vloženo 23. červen 2015

Fotogafie ze školní olympiády, která se  uskutečnila ve středu 24. června od 8.00 hodin  v tělocvičně a na fotbalovém hřišti v Jankově, jsou již ve fotogalerii.

Besídka školní družiny

vloženo 20. červen 2015

Fotografie z besídky školní družiny  18. června od 13.15 hodin v sále OÚ již ve fotogalerii.

Školní výlet I. stupně

vloženo 4. červen 2015

Program: 1) Buková u Příbrami (Čechova stodola)

Pár zajímavostí: Čechova stodola (výpravná výstava Starých pověstí českých, které jsou ztvárněny na velkých plátnech a figurínách. Výstavou naučnou, ale i zábavnou formou provází kněžna Libuše. Během prohlídky si děti můžou vyzkoušet mletí obilí,…. Součástí programu jsou i tvořivé dílny pro děti (např.:modelování kančího zubu, odlévání státního znaku, bylinkové pytlíčky,…)

              2) Pohádková země Pičín - vystoupení pro děti + výstava skřítků a jiných pohádkových bytostí

Zdravotní TV

vloženo 1. červen 2015

Zdravotní TV se koná každé úterý od 14.45 hod. do 15.30 hodin. Noví žáci nejsou přibíráni z důvodu obsazení.

Vaří šéfkuchař

vloženo 26. květen 2015

V pondělí 25. května čekalo žáky i učitele překvapení ve školní jídelně. Pozvali jsme šéfkuchaře firmy LAGRIS ( firma se zabývá  výrobou, zpracováním a distribucí potravinářských výrobků, jako je rýže, luštěniny, obilné výrobky, olejnatá semena, produkty racionální výživy), aby pro děti připravil jídla z luštěnin jinak, než je v jídelně vaříme. Společně jsme vybrali čtyři recepty - dva byly pomazánky do školky (nutela z cizrny a pohanková pomazánka), jeden recept bylo hlavní jídlo (čočka se zeleninou, uzeným masem a kyselou okurkou), poslední byl sladký moučník (jáhlový dezert s tvarohem, zakysanou smetanou a malinovým přelivem).

  Dospělým strávníkům čočka na jiný způsob velmi chutnala, dětem povětšinou také, některé si byly i přidat, dezert chutnal všem.  Pokusíme se o další zpestření jídelníčku, které by děti nalákalo  ke konzumaci luštěnin, jenž nejsou až tak oblíbeným jídlem. Hana Kratochvílová

Předškolička

vloženo 21. květen 2015

Prohlédněte si nové fotografie z našich předškoliček.

Český den proti rakovině

vloženo 13. květen 2015

Ve středu 13. května 2015 se v celé České republice prodávaly žluté kvítky měsíčku lékařského. Také Jankovem procházela v dopoledních hodinách děvčata z místní školy za doprovodu paní učitelky a nabízela zájemcům kytičky, které jsou symbolem tohoto dne. Jelikož Liga proti rakovině, organizace pořádající tuto sbírku, oslavuje v letošním roce 25. výročí své činnosti, lidé mohli zakoupením kvítku přispět nemocným také ve čtvrtek 14. května. Všem, kteří finanční částkou podpořili dobrou věc, patří velký dík, neboť výtěžek z této akce bude věnován lidem trpícím nádorovým onemocněním reprodukčních orgánů.Mgr. Olga Kolářová

Soutěž mladých zdravotníků

vloženo 6. květen 2015

Úspěch malých zdravotníků ze ZŠ Jankov

Ve středu 6. 5. 2015 se v Městském kulturním centru Karlov v Benešově konala oblastní soutěž mladých zdravotníků. Své síly zde změřili mladí zdravotníci z nejrůznějších koutů okresu Benešov. Děti soutěžily v kategoriích I. a II. stupně základních škol. Na šesti stanovištích se děti setkaly s reálnými zraněními, která jim v běžném životě mohou zkřížit cestu, a na živých figurantech si vyzkoušely jejich ošetření. Diagnostikovaly například otřes mozku, v praxi si vyzkoušely obvazovou techniku, transport raněných osob nebo stabilizovanou polohu. Soutěž prověřila nejen jejich znalosti z oboru zdravotnictví, ale hlavně schopnost zachovat ve stresových situacích chladnou hlavu. Díky svým znalostem i pohotovému jednání při první pomoci získali naši zdravotníci neuvěřitelné množství bodů. To jim zajistilo obdivuhodnou bronzovou příčku.  R. Topinková – vedoucí kroužku mladých zdravotníků.

Nové příspěvky

vloženo 2. květen 2015

Nové příspěvky v sekci Co se událo a Exkurze a výlety

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace