Přejít na obsah

Turnaj ve vybíjené - ŠD 19. červen 2024
Tematické dopoledne – Hmyzí říše, 4. tř. 21. červen 2024
21. - 22. 6. třídní výlet + stanování v Bedřichovicích 7. tř. 21. červen 2024
Pyžamový den 21. červen 2024
Školní olympiáda středa 26. 6. 26. červen 2024

Aktuální informace

Lidské tělo – projektový den v 5. třídě

vloženo 2. květen 2024

V pondělí 22. dubna jsme se celý den učili o lidském těle. Ve třídě na nás čekala připravená stanoviště a na každém z nich jsme se dozvěděli informace o jedné soustavě v lidském těle. Na stanovišti s tématem nervové soustavy jsme si například vyrobili čepici/mozek, na které můžeme zkoumat, v jaké části mozku sídlí logické myšlení, která část řídí pohyb člověka atd.  celý článek »

Výlet do vesmíru s Machem a Šebestovou

vloženo 2. květen 2024

V pondělí 22. dubna jsme navštívili pro nás zatím neznámé planety Sluneční soustavy. Nejprve jsme s Machem a Šebestovou navštívili planetu Ťap – Ťap a poté planety Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Pracovali jsme s textem, vyhledávali informace a doplňovali chybějící slova do textu. Za pomoci vypočítaných příkladů jsme luštili tajenky.  celý článek »

McDonald´s Cup

vloženo 2. květen 2024

Ve středu 24. dubna 2024 se vybraní žáci ze 4. a 5. třídy vydali na oblastní kolo turnaje v malé kopané, které se konalo ve Vlašimi. Turnaje se zúčastnilo 9 základních škol. Týmy byly rozděleny do 2 skupin, kde každý odehrál zápas s každým. Žáci Jankova měli v tabulce tyto školy: ZŠ Čechtice, ZŠ Dolní Kralovice, ZŠ Postupice a ZŠ Trhový Štěpánov. V prvních zápasech nám nepřálo štěstí a po mnoha šancích, které kluci měli, branka nepadla.  celý článek »

Tonda obal

vloženo 19. duben 2024

18.4. proběhl celodenní naučný program Tonda obal pro 1. - 9. třídu - jak správně třídit.

Okolo Třeboně aneb Exkurze 2. stupně

vloženo 17. duben 2024

Ve čtvrtek 11. dubna 2024 se druhý stupeň jankovské školy vydal na exkurzi do okolí Třeboně. Z Jankova jsme odjeli v 8 hodin. První zastávkou byla obec Lužnice, kde se k nám připojila paní průvodkyně. Poté jsme přejeli k nedalekému rybníku Rožmberk. Rozdělili jsme se do skupin a po celý den jsme plnili nejrůznější úkoly. Vždy dva ze skupiny se proběhli po hrázi Rožmberka k informační tabuli, aby skupině přinesli potřebné informace.  celý článek »

Zápis do 1. třídy

vloženo 11. duben 2024

Ve dnech 9. a 10. dubna se otevřely brány ZŠ Jankov pro budoucí prvňáčky, kteří přišli se svými rodiči k zápisu do 1. třídy. Pro většinu předškoláků nebylo prostředí školy úplně neznámé, protože se již předtím společně s budoucí třídní učitelkou setkali na tradiční předškoličce, která má v naší škole již několikaletou tradici. celý článek »

Preventivní program Mě Policie Benešov 1. - 9. tř.

vloženo 5. duben 2024

Preventivní program Mě Policie Benešov pro 1. - 9. třídu.

Noc s Andersenem

vloženo 1. duben 2024

Naše škola se už po několikáté zúčastnila nocování s Andersenem, tentokrát třeťáci a čtvrťáci. Plánování akce probíhalo již několik dní dopředu. Domluvili jsme si „královskou“ večeři. Upečená kuřata jsme jedli pouze rukama. Moc jsme si pochutnali. Byla to mňamka!

Fotografie 3. třídy celý článek »

Velikonoční přání

vloženo 29. březen 2024

Návštěva muzea v 5. třídě

vloženo 28. březen 2024

Před nějakou dobou jsme v naší třídě vytvořili muzeum. Přinesli jsme do něj věci, které jsme objevili doma. A protože muzeum potřebuje své návštěvníky, rozhodli jsme se pozvat na návštěvu žáky z ostatních tříd prvního stupně. V pátek 22. března naše muzeum postupně navštívila první, druhá, třetí i čtvrtá třída. Prohlédli si vystavené exponáty, o kterých jsme jim řekli zajímavé informace. Pouštěli si i hudbu na gramofonu a nakonec vyplnili pracovní listy, které jsme pro ně sami připravili. Byl to skvělý den a všichni jsme si ho moc užili.   Žáci 5. ročníku


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace