Přejít na obsah

Aktuální informace

Den Země ve 3. třídě

vloženo 21. duben 2022

Matematika ve 4. třídě

vloženo 20. duben 2022

Měření délky v praxi.

Při hodinách matematiky si žáci 4. třídy vyzkoušeli měřit různé předměty denní potřeby. Jejich rozměry pak zapisovali do tabulky a převáděli je na dané jednotky délky.

 

Večerníček v 1. třídě

vloženo 18. duben 2022

Na naše první společné spaníčko ve škole jsme se moc těšili. Plánovali jsme ho několik dní dopředu. Co si mám vzít s sebou, kde budu spát, vedle koho budu spát, co budu v noci dělat, co budu jíst,… Otázek zaznělo spoustu.

V pátek 8. dubna se děti rozloučily s maminkami a společně jsme připravili třídu na spaníčko. Ve školní kuchyňce jsme si uvařili večeři. Kuřecí řízek s bramborovou kaší a kyselá okurka nám dělaly boule až za ušima. Po úklidu kuchyňky jsme si složili Večerníčkovu čepičku a prohlíželi jsme si knížky s příběhy z televizních večerníčků. Čekaly na nás i hudební hádanky. Uhádli jsme skoro všechny. Také jsme si povídali o našich oblíbených knihách. Před spinkáním jsme koukali na několik dílů známého seriálu „Jen počkej, zajíci!“.Ráno jsme vše zvládli pěkně uklidit. Posnídali jsme skvělou bábovku s čokoládou a začali jsme plánovat další spaníčko. Naše úplně první společná noc ve škole byla super.

Kluk s čepičkou nás provázel i další týden. Skládali jsme puzzle se známými postavičkami, vyrobili jsme stojánek na obrázky, a dokonce jsme zvládli i kouzelné psaní mlékem. Už nyní se těšíme na další společné akce.    Jitka Peroutková, ZŠ Jankov

Beseda s panem farářem a velikonoční dílničky

vloženo 15. duben 2022

Ve středu 13. dubna se žáci 3. a 4. třídy zúčastnili velikonoční besedy s panem farářem. V dopoledních hodinách se děti s paní učitelkou vydaly do jankovského kostela, kde na ně pan farář už čekal. Společně si povídali o velikonočních zvycích a symbolech. Děti se například dozvěděly, co je to paškál, křtitelnice a jaká je symbolika kříže.

Poté se žáci podívali do prostor, kde jsou kostelní varhany. Mnozí využili možnosti si na starých varhanách zahrát. Byl to moc hezký zážitek nejen pro děti, ale i pro paní učitelku. Po prohlídce kostela jsme se vrátili zpět do školy, kde nás čekaly dílničky. Každý si vyrobil krásnou velikonoční svíčku - paškál.

Moc se nám společné dopoledne líbilo a těšíme se na další.    Markéta Dusilová, ZŠ Jankov

Druháčci a Budulínek

vloženo 7. duben 2022

Dnešní zastavení v našem celoročním putování mezi pohádkami se odehrálo v malé chaloupce, kde společně bydlí dědeček, babička a jejich Budulínek. Uhodnout dnešní pohádku nebylo jednoduché, ale nakonec jsme se zdárně dobrali k cíli. Že nás čtvrtečním dnem bude provázet pohádka O Budulínkovi, se děti dozvěděly po vyluštění matematické tajenky. Zda se dopočítaly ke správnému názvu, jim nakonec prozradila písnička. Zůstali jsme v hudebním světě a s provizorními bubínky jsme si zabubnovali do rytmu. Následně se děti rozdělily do několika skupinek a společně pracovaly na přiřazování vět k postavám a věcem z pohádky. Poté si vyzkoušely své logické myšlení při slovních úlohách, ne zrovna jednoduchých. Děti si také vyrobily lišku z papíru a připsaly k ní několik vět o jejím životě. A co by to bylo za pohádku O Budulínkovi, kdyby chyběl hrášek. Každá skupinka si tak trochu netradičně „zasadila“ několik hrášků. Nyní budeme pozorovat, jak hrášek klíčí a roste. Za celodenní namáhavou práci jim byla odměnou poslední aktivita. Druháčci při ní pomocí hrášku a párátek vytvořili úžasné stavby. Opět jsme si to dnes všichni náramně užili.           Michaela Vosátková

Krabice od srdce: sbírka pro děti z Ukrajiny

vloženo 18. březen 2022

Zaměstnanci školy, žáci a rodiče se zapojili do sbírky pro děti z Ukrajiny v rámci projektu Krabice od srdce, kterou pořádá Diakonie ČCE ve spolupráci s TV Nova.

Děkujeme všem dárcům a věříme, že krabice z jankovské školy udělají ukrajinským dětem radost.

 

Plavecký výcvik - 2., 3. třída

vloženo 15. březen 2022

PID Lítačka - úspora

vloženo 7. únor 2022

Obec Jankov řeší velmi intenzivně možnosti zlepšení dojezdových časů školních autobusů formou změny trasy linky PID 532 a vložení nových školních spojů mezi 7:00 – 7:40.

Informace o předplatném PID pro žáky

 

Informace školní družiny

vloženo 11. leden 2022

Úplata do školní družiny činí 500,- Kč na období únor - červen 2022. Vybírá se během ledna u vedoucí vychovatelky Kolářové.

PF 2022

vloženo 23. prosinec 2021


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace