Přejít na obsah

Noc s Andersenem – 2. a 3. tř. 31. březen 2023
6. třída třídní výlet do Národního muzea Praha 31. březen 2023
Noc s Andersenem 6. třída 31. březen 2023
Velikonoční prázdniny čtvrtek 6. dubna 2023 6. duben 2023
Zápis do 1. třídy 18. duben 2023

Aktuální informace

Nakupujeme, prodáváme v 1. třídě

vloženo 1. březen 2023

V rámci finanční gramotnosti se u nás v 1. třídě proměnila některá místa na malé obchůdky. Vyrostl nám tu obchod s potravinami, drogerií a hračkami. Děti si z domova přinesly různé obaly na zboží do prodejen. Samozřejmě nemohly chybět ani pokladny, papírové peníze, peněženky a nákupní tašky.  celý článek »

Masopustní dopoledne v 1. třídě

vloženo 1. březen 2023

Páteční dopoledne (24. února) se v 1. třídě neslo v duchu masopustu. Děti si přinesly krásné masky, seznámily se se základními pojmy a informacemi o masopustním období. Poté si znalosti procvičily formou skládání slov (např. KOBLIHY, MASKY), stříhání, lepení slov dle počtu slabik, čtení textu nebo luštění křížovky.  celý článek »

Turnaj v sálové kopané

vloženo 27. únor 2023

Ve čtvrtek 23. 2. 2023 se někteří chlapci z 2. stupně ZŠ Jankov zúčastnili turnaje v sálové kopané. Turnaj se konal na Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov. Akci předcházela řada nepříjemností - stejně jako před minulým turnajem.  celý článek »

Masopust v 5. třídě

vloženo 26. únor 2023

Ve čtvrtek 16. 2. 2023 si žáci 5. třídy v tematickém dni připomněli charakteristiku a původ oblíbeného masopustního období. V úvodní hodině vytvářeli žáci myšlenkovou mapu na toto téma. V komunikačním kruhu jsme se pak bavili o charakteristice a původu této již tradiční zábavy. celý článek »

Předškoláci na návštěvě v 1. třídě

vloženo 24. únor 2023

Na fotografie z návštěvy předškoláků v 1. třídě se můžete podívat v tomto odkazu http://ms.jankov.net/fotogalerie/rok-2022-2023/predskolaci-na-navsteve-v-1-tride-22-2-2023

Ve středu 22. února se k nám do 1. třídy vydali budoucí školáčci z místní mateřské školy. Setkání bylo velmi milé. Předškoláčci byli moc šikovní a ihned si s námi začali povídat.  celý článek »

Zdravá svačinka v 1. třídě

vloženo 13. únor 2023

V rámci prvouky si děti 9. 2. měly přinést zdravou svačinku a pití. V předešlých hodinách prvouky jsme si povídali o zdravém jídle a zdravých potravinách. Děti úkol splnily na jedničku. Poděkování patří také rodičům, kteří dětem se svačinou pomohli. Chvíli jsme si svačinky ukazovali, ale chuť nás přemohla, a tak jsme se všichni pustili do jídla. Mňam, to byla dobrota....    Jana Holubová, třídní učitelka 1. třídy

Jemná motorika netradičně

vloženo 13. únor 2023

Ve čtvrtek 9. února si děti v 1. třídě procvičovaly své prstíky při skládání obrázků, čísel a písmen z čočky, fazolí a žlutého hrachu. Také si vyzkoušely psaní písmenek do mouky. Práce se dětem dařila a bavila je. Děti překvapily skvělou spoluprací a soudržností. Ode mne mají velkou pochvalu.    Jana Holubová, třídní učitelka 1. třídy

Čtvrtá třída se přenesla do středověku

vloženo 13. únor 2023

V pondělí 6. 2. se naše třída přenesla do středověku. Nejprve jsme se vrátili v čase do středověké kuchyně a snažili jsme se zjistit, co středověký člověk jedl a co se naopak na středověkém stole objevit nemohlo. Naše bádání jsme završili ochutnávkou středověkého pokrmu, který pro nás připravila paní učitelka.  celý článek »

Lyžařský výcvik

vloženo 2. únor 2023

Lyžařský výcvik probíhal tento rok od 22. do 27. ledna. Vyrazili na něj žáci 7. až 9. ročníku. V odpoledních hodinách 22. ledna jsme se ubytovali v chatě Mileta ve Velké Úpě a druhý den už jsme začínali lyžovat. Všichni jsme se rozdělili do tří družstev. Někteří z nás už sjezdovky zdolávali bez větších problémů, ale jiní se teprve lyžovat učili.  celý článek »

Spaníčko 6. třídy

vloženo 1. únor 2023

V pondělí 30. ledna jsme měli společné spaníčko ve škole. Ve třídě jsme si rozložili spacáky a k večeři jsme si přichystali tortilly a čaj. Po skvělém jídle jsme se vypravili na stezku odvahy, kterou jsme si sami připravili. Cesta byla trochu hrůzostrašná, protože nás kluci strašili. Pak jsme si to vyměnili, a tak kluky zase lekaly holky.  celý článek »


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace